YEAR 2016 - 2017

NEWS / AKTUALITY

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE S ANGLIČTINOU

V úterý 4. dubna se konalo Zábavné odpoledne s angličtinou pro žáky 3. - 5. tříd. Děti plnily různé anglické úkoly na několika soutěžních stanovištích. Zahrály si anglické pexeso a stolní hru, složily puzzle, vyluštily křížovku, vyzkoušely si překážkovou dráhu a další hry spojené s angličtinou. Každý měl tak možnost hravou formou otestovat a procvičit svou slovní zásobu. Všichni si domů odnesli sladkou odměnu.

Poděkování patří především pořádajícím žákům z šesté a osmé třídy, ale také soutěžím za jejich účast.

Mgr. Martina Mádrová

 

 

YEAR 5 - ENGLISH TONGUE TWISTERS

She sells sea shells on the sea shore. The sea shells that she sells are sea shells, I'm sure.

V pondělí 6. února proběhla v 5. A soutěž v anglickém jazykolamu. Úkolem žáků bylo jazykolam říci 2x za sebou, a to co nejrychleji a bez chyb. Za každou chybu bylo připsáno 5 trestných sekund. Bezchybní a nejrychlejší byli tito žáci:

1. Bára Doucková   

2. Petr Kratochvíl   

3. Antonín Kratochvíl

Gratulujeme!!! :)

YEAR 3 - LET'S GO SHOPPING

Žáci třetí třídy zakončili svou lekci o jídle nakupováním potravin. Seznámili se s anglickou měnou a všichni se vystřídali v rolích prodavače a nakupujícího. Zásoby do našeho obchodu museli nejprve nakreslit. Náš obchod si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Martina Mádrová

 

GUY FAWKES NIGHT (BONFIRE NIGHT)

5. listopad je ve Velké Británii dnem ohňů a ohňostrojů. Lidé si připomínají neúspěšný pokus o atentát na krále Jakuba I. v roce 1605. Cílem spiknutí bylo usmrcení krále a vyhození Westminsterského paláce (sídla parlamentu) do povětří. Plán byl ale vyzrazen a Guy Fawkes, který byl zodpovědný za realizaci poslední fáze útoku, byl zadržen pod palácem se sudy střelného prachu.

Žáci deváté třídy se s touto historickou událostí nejprve seznámili kratším anglickým textem a kvízem. Také shlédli video, kde se dozvěděli, jak Britové slaví tento den dnes. Své poznatky prezentovali v diskuzi a hlavně na plakátech, které si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Mgr. Martina Mádrová

Fotogalerie: Bonfire Night - photos

V pondělí 31. října si žáci v hodinách anglického jazyka připomněli tradice anglosaského lidového svátku - HALLOWEEN. Slovní zásobu si obohatili pomocí křížovek, her, videí a písniček s halloweenskou tematikou. Mladší žáci si vyrobili halloweenské masky, nebo dýně na výzdobu oken ve svém pokojíčku.

Mgr. Martina Mádrová